Protokół rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt: ,,LALKA"- Lalki Świata". Organizator GOKiB w Gromadce.
Dnia 22 maj 2018 r. Komisja Konkursowa z GOKiB w Gromadce, w składzie:
Pani Bożena Kuchmacz, Dyrektor GOKiB,
Pani Barbara Deberna, Instruktor plastyki w GOKiB,
Pani Magdalena Adler, Bibliotekarz GOKiB,
Pani Irena Maciuszek, artystka z Gromadki,
rozstrzygnęła i wybrała laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt: ,,Lalka".
Jury przy ocenie prac plastycznych brało pod uwagę:
-
Wartość artystyczną pracy,
-
Zgodność z tematyką konkursową,
-
Oryginalny pomysł i ciekawe wykonanie pracy,
-
Samodzielność wykonania pracy.
W konkursie wzięło udział 179 uczestników z 34 placówek oraz osoby indywidualne
Wyniki konkursu:
LALKI ŚWIATA:
Kategoria wiekowa: Przedszkole
I miejsce: Emilia Sawka lat 6, Szkoła Podstawowa w Osłej.
,,Polska Łowiczanka" opiekun: Zofia Żak
II miejsce: Amelia Wołkowicz lat 6, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce
Wyróżnienie: Natalia Sawka lat 5, Szkoła Podstawowa w Osłej.
,,Japonka" opiekun: Zofia Żak
Wyróżnienie: Aleksandra Czajkowska lat 5, Szkoła Podstawowa w Osłej.
,,Indianka" opiekun: Zofia Żak
Wyróżnienie: Zuzanna Woźna lat 5, Szkoła Podstawowa w Osłej.
,,Hawajka" opiekun: Zofia Żak
Wyróżnienie: Lena Dudas lat 5, Szkoła Podstawowa w Osłej.
,,Murzynka" opiekun: Zofia Żak
Wyróżnienie: Jacek Furmańczyk lat 6 Niepubliczne Przedszkole Bright Child w Krakowie
,,Samuraj" opiekun Agnieszka Wójcik
Kategoria wiekowa: Kl. I-III
I miejsce: Zuzanna Żbik lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nisku
,,Hela - Chiny " opiekun: Zofia Dul.
II miejsce: Lena Kolasińska lat 8, , Fundacja FCSR w Świdwinie.
,,Afrykanka z dzieckiem" opiekun: Barbara Kolasińska.
III miejsce: Magdalena Kapela lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rybniku
,, ERI" opiekun: Urszula Pradela.
III miejsce: Zuzanna Witnik lat 8, Szkoła Podstawowa w Osłej.
,,Chinka" opiekun: Małgorzata Fuławka
III miejsce: Pola Malesza lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Hiszpanka na krzesełku" opiekun: Bernarda Gołąb
Wyróżnienie: Wiktoria Anioł lat 9, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce
,,Hawajka" opiekun : Barbara Deberna
Wyróżnienie: Daria Dąbrowska lat 7, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce
,,Góralka - lalka Polska" opiekun : Barbara Deberna
,,Lalka Rosyjska" opiekun : Barbara Deberna
Wyróżnienie: Lena Dumin lat 8, Sandomierskie Centrum Kultury
,,Japończyk" opiekun: Aleksandra Karwat
Wyróżnienie: Wiktoria Bartnik lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
,,Lalka Polska w stroju ludowym" opiekun: Iwona Sumorek.
Wyróżnienie: Apolonia Furmańczyk lat 7, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krakowie
,,Japonka" opiekun: Jolanta Kowalczyk.
Kategoria wiekowa: Kl. IV - VI
I miejsce: Maksymilian Rej lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
,,Baletnica Hiszpanka" opiekun: Iwona Sumorek.
I miejsce: Natalia Mysiak lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bolesławcu
,,Indianka" opiekun:
II miejsce: Grzegorz Krzeszowski lat 11, Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach
,,Niemka" opiekun: Małgorzata Wacińska
III miejsce: Ksenia Lizurej lat 12, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowiecku
,,Lalka Ślązaczka" opiekun: Justyna Bronis
III miejsce: Nikola Tylutki lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bolesławcu
,,Lalka Meksykańska" opiekun: Jolanta Wójcik
III miejsce: Zuzanna Budzińska lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Lalka Szkot z kobzą" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Hania Józefowicz lat 11,Szkoła Podstawowa Nr 17 im. Orła Białego w Koszalinie w Lubinie
,,Japonka" opiekun: Małgorzata Piłaszewicz
Wyróżnienie: Bartosz Nieradka lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Murzynka" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Alan Wrochna lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Murzynka" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Jakub Olszowy lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Anglik w Straży królewskiej" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Kamil Kowalczyk lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Japonka" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Maja Skiba lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Lalka Współczesna Amerykanka" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Estera Chyplewicz lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Lalka Polska Góralka" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Denis Wiernicki lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Japończyk" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Maja Nowak lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Japoneczka" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Alicja Pieńko lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Indianka " opiekun: Bernarda Gołąb
Wyróżnienie: Kamil Starzyk lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Eskimos -Grenlandia " opiekun: Bernarda Gołąb
Wyróżnienie: Zofia P. , Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rybniku
,,Japonka ZOLA" opiekun: Urszula Pradela
Wyróżnienie: Milena Przybylska lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Brody w Bolesławcu
,,Lalka Rosyjska" opiekun:
Wyróżnienie: Weronika Pryka lat 11, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Tomaszowie Bolesławieckim
,,Indianka " opiekun: Katarzyna Arendarczyk
Wyróżnienie: Szymon Pryka lat 12, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Tomaszowie Bolesławieckim
,,Lalka z Norwegi " opiekun: Katarzyna Arendarczyk
Wyróżnienie: Alicja Skibińska lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
,,Lalka japońska" opiekun: Iwona Sumorek.
Wyróżnienie: Weronika Słowik lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 18 w Lublinie.
,,Lalka z Etiopii" opiekun: Elżbieta Starek
Kategoria wiekowa: Kl VII, Gimnazjum
I miejsce: Zuzanna Sikorska lat 16, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
,,kobieta z plemienia Samburu" opiekun: Jolanta Andrysiak
II miejsce: Patrycja Kowalczyk lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 46 w Warszawie
,,Paryżanka" opiekun: Małgorzata Eciak
III miejsce: Julia Martyniak lat 16, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Smolniku
,,Hu Jintao - Brokatowa Fala" opiekun: Dorota Piotrowska
III miejsce: Aleksandra Bobińska lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Szkot" opiekun: Bernarda Gołąb
Wyróżnienie: Victoria Matyjaszczyk lat 13, Społeczne Gimnazjum KTE im. Pułku Ułanów w Kraśniku
,,Lalka Indyjska" opiekun: Beata Ciastek
Wyróżnienie: Małgorzata Sobkiewicz lat 15, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stalowej Woli
,,Różowa Hiszpanka FLAMENCO" opiekun: Anna Tomaszczuk
Wyróżnienie: Emilia Molenda lat 14,Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Lalka Rosyjska" opiekun: Bernarda Gołąb
Wyróżnienie: Turski Mikołaj lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Indianka" opiekun: Bernarda Gołąb
Wyróżnienie: Aleksandra Starzyk lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Lalka z Francji" opiekun: Bernarda Gołąb
Wyróżnienie: Magdalena Palik lat 15, Szkoła Podstawowa Nr 18 w Lublinie.
,,Lalka z Węgier" opiekun: Elżbieta Starek
Wyróżnienie: Aleksandra Dziwulska lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
,,Lalka Japonka" opiekun: Joanna Poniatowska
Wyróżnienie: Bartłomiej Konior lat 14, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Chińczyk" opiekun: Agnieszka Olchówka
Wyróżnienie: Adam Litewka lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Lalka Ukraińska" opiekun: Agnieszka Olchówka
Kategoria wiekowa: Młodzież
I miejsce: Natalia Miśkowicz lat 17, Technikum Nr.2 Górnośląskie Centrum Edukacyjne im. Marii Skłodowskiej - Curie w Gliwicach
,,Dama Świata - Chiny" opiekun: Katarzyna Koprowicz
II miejsce: Klaudia Trojanek lat 21, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy. Wyszków
,,Wilczy Pazur z Plemienia Tomahawk - Indianin z Ameryki Północnej" opiekun: Marzena Szulc
Kategoria wiekowa: Dorośli
Nagroda Grand- Prix
Pani Sylwia Starzyk, Lubin
,,Lalka Rosyjska oraz lalka Gejsza"
I miejsce: Pani Bernarda Gołąb ,Lubin.
,,Afrykanka"
II miejsce: Pani Zofia Żak , Osła, Gmina Gromadka.
,,Lalka Rosyjska oraz Eskimoska"
II miejsce: Pani Sylwia Fink , Bolesławiec.
,,Lalka Łowicka"
III miejsce: Pani Małgorzata Fuławka, Osła, Szkoła Podstawowa w Osłej, Gmina Gromadka.
,,Lalka Hinduska"
III miejsce: Pani Paulina Kara, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nicku.
,,Bawika- Indonezja", opiekun Zofia Dul
Wyróżnienie: Pani Aniela Pajda, Gromadka.
,,Indianka"
Wyróżnienie: Pani Grażyna Mitoraj, Mikołów.
,,Królowa Słońca- Egipt"
Udział w wystawie:
Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach. ,,Damy Świata"
opiekun: Małgorzata Wacińska
Nadia Żmigrodzka lat 12
Grzegorz Krzeszowski lat 11
Oliwia Jakubowicz lat 15
Kinga Spigiel lat 11
Viktoria Olczyńska lat 11
Wiktoria Ulok lat 11
Maja Dula lat 11
Jakub Porowski lat 11
Martyna Andrasz lat 9
Zofia Dąbrowska lat 13
Natalia Sowa lat 11
Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się: 10 czerwca 2018 r, podczas Obchodów ,,Dni Gromadki" , w Sali Lustrzanej GOKiB , o godz: 17.00.
Serdecznie zapraszamy!
Instruktor plastyki GOKiB Barbara Deberna.