Dnia 15 maja 2019 r. komisja Konkursowa z GOKiB w Gromadce, w składzie:
Pani Bożena Kuchmacz, dyrektor GOKiB,
Pani Barbara Deberna, instruktor plastyki w GOKiB,
Pani Magdalena Adler, Bibliotekarz GOKiB,
Pani Irena Maciuszek, artystka z Gromadki,
rozstrzygnęła i wybrała laureatów Konkursu Plastycznego pt: ,,Lalka".
Jury przy ocenie prac plastycznych brało pod uwagę:
-
Wartość artystyczną pracy,
-
Zgodność z tematyką konkursową,
-
Oryginalny pomysł i ciekawe wykonanie pracy,
-
Samodzielność wykonania pracy.
W konkursie wzięło udział 47 uczestników z 16 placówek oraz osoby indywidualne
Wyniki konkursu:
Kategoria wiekowa: Przedszkole
Wyróżnienie: Weronika Pajda lat 4,5 - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Barbara Deberna
Kategoria wiekowa: Kl. I-III
I miejsce: Jacek Furmańczyk lat 7, Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym TSSP im. P. Michałowskiego w Krakowie
Kosynier do utworu ,,Pieśń wojenna" opiekun Jolanta Kowalczyk
II miejsce: Oliwia Rozmus lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Świtezianka" opiekun: Bernarda Gołąb
II miejsce: Pola Rozmus lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Bernarda Gołąb
III miejsce: Pola Malesza lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Bernarda Gołąb
Kategoria wiekowa: Kl. IV - VI
I miejsce: Karina Maślińska lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
Jadwiga - córka Miecznika z opery ,,Straszny Dwór" opiekun: Bernarda Gołąb
I miejsce: Bartosz Bobiński lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Prząśniczka" opiekun: Bernarda Gołąb
I miejsce: Kornel Iskra lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Prząśniczka" opiekun: Bernarda Gołąb
I miejsce: Julia Chroma lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Bernarda Gołąb
I miejsce: Marcelina Wieczorek lat 11, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kraśniku Dolnym
,,Prząśniczka" opiekun: Małgorzata Malinowska
II miejsce: Grzegorz Sobkiewicz lat 11, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Łukasz Markowicz
II miejsce: Joanna Mysiak lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu
,,Prząśniczka" opiekun: Agnieszka Grzęda
II miejsce: Filip Wójcicki lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
Jontek z opery ,,Halka" opiekun: Iwona Sumorek.
II miejsce: Natalia Fryc lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu
Halka z opery ,,Halka" opiekun:
II miejsce: Nikola Tylutki lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bolesławcu
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Jolanta Wójcik
II miejsce: Piotr Maliszewski lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 321 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 7 im. w Warszawie
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Katarzyna Gajewska - Bereza
III miejsce: Joanna Udzielak lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu
Halka z opery ,,Halka" opiekun:
III miejsce: Wiktoria Eliaszewicz lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Agnieszka Grzęda
III miejsce: Anastazja Jakubowska lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Bernarda Gołąb
III miejsce: Amelia Dziwulska lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
,,Prząśniczka" opiekun: Joanna Poniatowska
III miejsce: Julia Lewandowska lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu
,,Prząśniczka" opiekun:
Wyróżnienie: Natalia Gorlach lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu
Halka z opery ,,Halka" opiekun:
Wyróżnienie: Dominik Gabrychowicz lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
Hrabina z opery ,,Hrabina" opiekun: Bernarda Gołąb
Wyróżnienie: Wojciech Wawrzków lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
,,Świtezianka" opiekun: Bernarda Gołąb
Wyróżnienie: Karolina Dul lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
Hrabina z opery ,,Hrabina" opiekun: Iwona Sumorek.
Wyróżnienie: Kinga Kuśmierowska lat 11, Warszawa
,,Beata z opery Stanisława Moniuszki" opiekun: rodzic
Wyróżnienie: Wojciech Konior lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
,,Lalka z opery ,,Straszny Dwór" opiekun: Agnieszka Olchówka
Kategoria wiekowa: Kl. VII, VIII
I miejsce: Małgorzata Sobkiewicz lat 16, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stalowej Woli
,,Prząśniczka" opiekun: Izabela Środoń
I miejsce: Krzysztof Kuśmierowski lat 15, Warszawa
,,Beata i jej kot" z opery Stanisława Moniuszki. opiekun: rodzic
I miejsce: Joanna Pyrska lat 14, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
Halka z opery ,,Halka" opiekun: Bernarda Gołąb
II miejsce: Alicja Bonder lat 15, Szkoła Podstawowa Nr 168 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Warszawie
Zofia Stolnikówna w dniu ślubu z opery ,,Halka" opiekun: Iwona Antos
Wyróżnienie: Zuzanna Domańska lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
,,Prząśniczka" opiekun: Iwona Sumorek
Kategoria wiekowa: Młodzież Szkół Średnich
Nagroda Grand-Prix
Patrycja Pędziwiatr lat 17, Ośrodek Interwencyjno - Socjalizacyjny w Bełchatowie
Hrabina z opery ,,Hrabina" opiekun: Marzena Nawrocka
I miejsce: Agata Gałązka lat 17, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich.
,,Prząśniczka" opiekun: Wiesława Tubek
Kategoria wiekowa: Dorośli
I miejsce : Pani Sylwia Starzyk, Lubin
Lalka w stroju inspirowanym z opery ,,Straszny Dwór"
I miejsce : Pani Sylwia Starzyk, Lubin
Stroje inspirowane Mazurem z opery ,,Straszny Dwór"
I miejsce: Pani Bernarda Gołąb , Lubin.
,,Prząśniczka"
II miejsce: Pani Małgorzata Fuławka, Osła, Szkoła Podstawowa w Osłej
,,Prząśniczka"
II miejsce: Pani Justyna Wieczorek , Kraśnik Górny.
Baba z utworu ,,Dziad i baba"
Wyróżnienie: Pani Zofia Żak , Osła, Nauczyciel Oddziału Przedszkolnego S.P. w Osłej
Halka z opery ,,Halka"
Praca grupowa:
Nagroda Grand Prix:
Paul und Pauline aus der Oberlausitz, gestaltet von den Landfrauen der Gemeinde Rosenbach
(Paul i Paulina z Górnych Łużyc - wykonany przez panie ze wsi należących do gminy Rosenbach)
Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w dniu: 16 czerwca 2019 r, po koncercie pt: ,,Znasz-li ten Kraj, Dwusetna rocznica Stanisława Moniuszki" w Sali Widowiskowej GOKiB , o godz:16.00. Serdecznie zapraszamy!
Instruktor plastyki GOKiB Barbara Deberna.
Udział placówek:
Szkoła Podstawowa w Osłej.
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce
opiekun; Barbara Deberna
Szkoła Podstawowa Nr 10 w Lubinie
opiekun: Bernarda Gołąb
Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
opiekun: Iwona Sumorek.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krakowie
opiekun: Jolanta Kowalczyk.
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kraśniku Dolnym
opiekun: Małgorzata Malinowska
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli
opiekun: Łukasz Markowicz
opiekun: Izabela Środoń
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bolesławcu
opiekun: Jolanta Wójcik
Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu
opiekun: Agnieszka Grzęda
Szkoła Podstawowa Nr 321 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 7 w Warszawie
opiekun: Katarzyna Gajewska - Bereza
Ośrodek Interwencyjno - Socjalizacyjny w Bełchatowie
opiekun: Marzena Nawrocka
Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
opiekun: Iwona Sumorek
Szkoła Podstawowa Nr 168 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Warszawie
opiekun: Iwona Antos
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
opiekun: Joanna Poniatowska
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich.
opiekun: Wiesława Tubek
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze
opiekun: Agnieszka Olchówka