Dnia 18 maja 2022 r. Komisja Konkursowa z GOKiB w Gromadce, w składzie:
Pani Bożena Kuchmacz, Dyrektor GOKiB,
Pani Barbara Deberna, Instruktor plastyki w GOKiB,
Pani Magdalena Adler, Bibliotekarz GOKiB,
oceniła prace plastyczne i wybrała laureatów Konkursu Plastycznego pt: ,,Lalka".
Jury przy ocenie prac plastycznych brało pod uwagę:
- Wartość artystyczną pracy,
- Zgodność z tematyką konkursową,
- Oryginalny pomysł i ciekawe wykonanie pracy,
- Samodzielność wykonania pracy.
W konkursie wzięło udział 40 uczestników z 10 placówek oraz osoby indywidualne
Wyniki konkursu:
Kategoria wiekowa: Przedszkole
I miejsce: Igor Kudryński lat 7,Grupa 5-6 latków Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Modle
Zosia ,,Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, opiekun Anna Pirjanowicz
I miejsce: Anastazja Wawruch lat 5,Grupa 5-6 latków Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Modle
,,Świtezianka" Adama Mickiewicza
I miejsce: Magdalena Domska lat 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gałczewie
,,Pani dworu Lisa- kreacja epoki romantyzmu" opiekun Anita Osińska
Wyróżnienie: Marcelina Kozioł lat 5,Grupa 3 Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 w Bolesławcu
,,Grażyna" Adama Mickiewicza, opiekun Klaudia Woroniec
Kategoria wiekowa: Kl. I-III
I miejsce: Anna Siudak lat 7, Pracownia Plastyczna Bernardy Gołąb-Lisowskiej w Lubinie
,,Lotta z Cierpienia Młodego Wertera" opiekun: Bernarda Gołąb-Lisowska
I miejsce: Wiktoria Iwanowska lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 5 w Bydgoszczy
kreacja z epoki romantyzmu
Kategoria wiekowa: Kl. IV - VI
I miejsce: Mikołaj Wołosz lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
,,Pan Fryderyk" opiekun: Małgorzata Płaczkowska
I miejsce: Julia Dymowicz lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Romantyczna Zosia ,,Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza " opiekun: Małgorzata Płaczkowska
I miejsce: Mateusz Jaskuła lat 11, , Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
lalka z bajki Aleksandra Fredry opiekun: Stanisław Jaskuła
I miejsce: Lila Matysiak lat 12, Pracownia Plastyczna Bernardy Gołąb-Lisowskiej w Lubinie
,,Świtezianka" Adama Mickiewicza opiekun: Bernarda Gołąb-Lisowska
I miejsce: Laura Kruszczak lat 11, Pracownia Plastyczna Bernardy Gołąb-Lisowskiej w Lubinie
Zosia ,,Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza opiekun: Bernarda Gołąb-Lisowska
II miejsce: Hanna Fijałkowska lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 5 w Bydgoszczy
kreacja z epoki romantyzmu
II miejsce: Miłosz Lato lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Zosia ,,Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza opiekun: Małgorzata Płaczkowska
II miejsce: Piotr Waszczuk lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
kreacja z epoki romantyzmu opiekun: Małgorzata Płaczkowska
II miejsce: Gabriel Nabit lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
kreacja z epoki romantyzmu opiekun: Małgorzata Płaczkowska
II miejsce: Patrycja Pilarska lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
lalka z epoki romantyzmu opiekun: Jadwiga Kudyba
III miejsce: Wiktoria Bartnik lat 12, , Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
lalka z epoki romantyzmu opiekun: Jadwiga Kudyba
III miejsce: Piotr Pasieczny lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
lalka z epoki romantyzmu Klara ,,Zemsta" Aleksandra Fredry opiekun: Małgorzata Płaczkowska
III miejsce: Oliwia Stępniewicz lat 12, , Pracownia Plastyczna Bernardy Gołąb-Lisowskiej w Lubinie
Klara ,,Zemsta" Aleksandra Fredry opiekun: Bernarda Gołąb-Lisowska
III miejsce: Aleksandra Ochocka lat 12, , Pracownia Plastyczna Bernardy Gołąb-Lisowskiej w Lubinie
Duch ,,Dziady" Adama Mickiewicza opiekun: Bernarda Gołąb-Lisowska
III miejsce: Zuzanna Gątkowska lat 12, , Pracownia Plastyczna Bernardy Gołąb-Lisowskiej w Lubinie
Telimena ,,Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza opiekun: Bernarda Gołąb-Lisowska
III miejsce: Zuzanna Woś lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Maryla- ukochana Gustawa ,,Dziady" Adama Mickiewicza opiekun: Małgorzata Płaczkowska
Wyróżnienie: Franciszek Nabit lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
kreacja z epoki romantyzmu opiekun: Małgorzata Płaczkowska
Kategoria wiekowa: Kl. VII, VIII
I miejsce: Magdalena Wilk lat 15, , Pracownia Plastyczna Bernardy Gołąb-Lisowskiej w Lubinie
Duch ,,Dziady" Adama Mickiewicza opiekun: Bernarda Gołąb-Lisowska
II miejsce: Szymon Tarnowski lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
dama w czerwieni opiekun: Małgorzata Płaczkowska
II miejsce: Bartłomiej Gerlach lat 13, Publiczna Szkoła Podstawowa Oparzno
Pasterka ,,Dziady" Adama Mickiewicza opiekun: Ewa Kondracka
II miejsce: Szymon Witkowski lat 14, , Pracownia Plastyczna Bernardy Gołąb-Lisowskiej w Lubinie
Telimena ,,Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza opiekun: Bernarda Gołąb-Lisowska
II miejsce: Grzegorz Sobkiewicz lat 14, Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli
,,Kwitnący romantyzm" opiekun: Anna Tomaszczuk
Wyróżnienie: Michał Chabios lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
lalka z epoki romantyzmu: Małgorzata Płaczkowska
Kategoria wiekowa: Młodzież Szkół Średnich
I miejsce: Małgorzata Sobkiewicz lat 19, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im C.K. Norwida w Stalowej Woli
lalka epoki romantyzmu - postać rozważna i romantyczna
III miejsce Zuzanna Kikowska lat 16 Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy
lalka z epoki romantyzmu
Kategoria wiekowa: Dorośli
I miejsce : Pani Sylwia Starzyk, Lubin
Telimena i Pan Tadeusz, lalki w stroju na podstawie z filmu ,,Pan Tadeusz"
I miejsce: Pani Bernarda Gołąb- Lisowska , Lubin.
,,Świtezianka" Adama Mickiewicza
Wyróżnienie: Pani Zofia Żak , Osła,
Zosia Horeszkówna ,,Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza
Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w dniu 10 czerwca 2022 r. po programie artystycznym "Cuda, wianki, Świtezianki" w Sali Widowiskowej GOKiB , o godz.15.30. Serdecznie zapraszamy!
Instruktor plastyki GOKiB Barbara Deberna.
Udział placówek:
Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Modle
opiekun Anna Pirjanowicz
Pracownia Plastyczna Bernardy Gołąb-Lisowskiej w Lubinie
opiekun: Bernarda Gołąb-Lisowska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gałczewie
opiekun Anita Osińska
Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 w Bolesławcu
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 5 w Bydgoszczy
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie opiekun: Małgorzata Płaczkowska
Publiczna Szkoła Podstawowa Oparzno
opiekun: Ewa Kondracka
Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli
opiekun: Anna Tomaszczuk
Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im C.K. Norwida w Stalowej Woli
Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy