Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce

Rozkład zajęć oraz regulamin UTW

Kliknij aby pobrać rozkład zajęć oraz regulamin UTW:

Serdecznie zapraszamy seniorów z gminy Gromadka na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Gromadce. Dla naszych seniorów zespół wykwalifikowanych pracowników przygotował wiele atrakcji programowych. Tydzień rozpoczynamy od jogi śmiechu w godz. 11.00-12.00 w Sali Lustrzanej, Sali Widowiskowej lub na wolnym powietrzu. Wspólnie będziemy budować radość życia, wzmacniać system odpornościowy, nabywać umiejętności w rozwiązywaniu konfliktów. Również w poniedziałki od godz. 12.00-13.00 odbywać się będą zajęcia pt. "Zgrabny senior". Czyli jaki?

- proporcjonalnie zbudowany, odznaczający się elegancją, finezją i pełen gracji, zgrabnie przeskakujący od jednego aspektu do drugiego. Oba zajęcia prowadzi Pani Bożena Kuchmacz.

     W świetlicy wiejskiej "Banderoza" w Gromadce co tydzień w poniedziałek można skorzystać z konsultacji dla debiutantów cyfrowych, które udziela Pani Anna Ropicka w godz. 15.30-16.30.

     We wtorek odbywać się będą wykłady online dotyczące rozszerzonych umiejętności cyfrowych (obsługa smartfona, laptopa, komputera). Wykład odbędzie się w godz. 10.00-11.30. Zajęcia koordynuje Pan Mirosław Szylkiewicz.

     W środę florystyka dla seniorów od godz. 11.00-12.30 w Pracowni Plastycznej GOKiB, prowadzona przez Panią Barbarę Deberną. Seniorzy tworzyć będą dekoracje roślinne, co wpływa na wyrobienie wyobraźni, zmysł estetyczny, koncentrację.

     W czwartek zapraszamy na zajęcia z rozszerzonych umiejętności cyfrowych - wykład online od 10.00-11.30 w Sali Lustrzanej GOKiB koordynowane przez Pana Mirosława Szylkiewicza. Po wykładzie zapraszamy na konsultacje dla debiutantów cyfrowych w godz. 11.30-12.30 w Sali Lustrzanej GOKiB, prowadzone przez Pana Mirosława Szylkiewicza i Panią Annę Ropicką. Warsztaty cyfrowe umożliwiają podniesienie umiejętności korzystania z internetu, co oznacza dostęp do wielu usług i dóbr, wykluczają marginalizację osób starszych.

     SENIOR-KOMPUTER-BIBLIOTEKA to możliwość skorzystania z komputerów w bibliotece w piątek od godz. 11.00-12.30 przy pomocy Pani Magdaleny Adler.

     W planach w listopadzie są warsztaty taneczne Latino-Solo prowadzone przez Pana Janusza Narajewskiego ze Szkoły Tańca Legnica. Taniec zaskakująco szybko hamuje proces starzenia się, jest doskonałą formą terapii.

     Zajęcia cyfrowe prowadzone są w ramach projektu "Dolnośląski e-senior", dofinansowanego w programie wieloletnim ma rzecz osób starszych "Aktywni +" na lata 2021-2025 edycja 2021 przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Koordynatorem projektu na terenie Dolnego Śląska jest Federacja Uniwersytetów Trzeciego Wieku z siedzibą we Wrocławiu.

     Uroczysta 5. inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gromadce odbędzie się 6 listopada w Sali Widowiskowej.

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Facebook

                  

Sponsorzy

 

Piekarnia PPUH Jarmen

Edward Orawiec Tomaszów Bolesławiecki

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury

i Biblioteka w Gromadce

ul. Szkolna 9

59-706 Gromadka

NIP: 612-18-60-992

tel. 75 738 23 48

tel. 75 738 23 96 (Biblioteka)


e-mail:

gokibgromadka@gokibgromadka.pl


Skrzynka ESP:

/GOKIBGROMADKA/SkrytkaESP


Nr rachunku bankowego:

BS w Chojnowie - Oddział w Gromadce

63 8644 0000 0264 8839 2000 0010


BIBLIOTEKA

Biblioteka czynna

w czasie wakacji

poniedziałek - piątek:

w godz. 8.00 - 15.00

 

 

KATALOG ONLINE

 

Klauzula informacyjna

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Polecamy: