Dzień Kobiet w GOKiB

Utworzono dnia 15.03.2024

W dniu 8 marca 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Gromadce został zorganizowany Dzień Kobiet. Plany odnośnie tej uroczystości były poczynione już wcześniej, a wszystko miało odbyć się pod hasłem: "Kobiety - Kobietom". Już od samego rana rozpoczęły się przygotowania, ponieważ zostało ustalone, że słodki poczęstunek przygotuje niezawodna ekipa Domu Kultury:) Zapachy pieczonych babeczek unosiły się w powietrzu, co przyciągało uwagę odwiedzających, zwłaszcza Bibliotekę. Wspaniałe dekoracje stołów, świeże kwiaty w wazonach oraz nastrojowe świece, które były rozkładane pod czujnym okiem pani dyrektor Magdaleny Adler, znalazły uznanie w oczach wszystkich Pań, które zaszczyciły nas swoją obecnością tego wieczoru.

Wieczór rozpoczął się wspaniałym pokazem tańca orientalnego w wykonaniu pani Idalii Kowary-Schmidt. Występ ten przypadł do gustu tak wielu paniom, że padło pytanie, czy pani Idalia mogła by nas częściej odwiedzać, by prowadzić warsztaty w naszym ośrodku. Później nastąpiło oficjalne przywitanie gości oraz toast wzniesiony szampanem bezalkoholowym - oczywiście za zdrowie wszystkich kobiet. Na Sali Widowiskowej zgodnie z hasłem tej imprezy powstał kącik piękna oraz praktycznych porad dla Pań. Mogły one zaczerpnąć wiedzy na temat makijażu, odpowiednio dobranych kosmetyków, modnej biżuterii oraz tego, jak upiększyć swoje ciało subtelnym tatuażem. W tych kwestiach szczególne podziękowania należą się dla pani Olgi Urdy, pani Katarzyny Binert-Świerszczak, pani Jadwigi Nazar oraz pani Justynie Duś i firmie JustArt-Ink.

Słodki stół cieszył się uznaniem, zwłaszcza wśród naszych "małych kobietek", które zajadały się cake popsami, owocami i kolorowymi galaretkami. Myślę, że wszystkim ten dzień zapadnie w pamięć, o czym świadczyć może fakt, że nawet po zakończeniu nikt nie chciał wracać do domu. Rozmowom przy kawie nie było końca, śmiech i wspaniałą atmosferę widać i słychać było poza murami ośrodka, a ilość złożonych gratulacji na ręce pani Dyrektor były wprost imponująca. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne takie wydarzenie za rok!

Sylwia Wróbel

Galeria - Dzień Kobiet w GOKiB