Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sekcje, kursy, koła

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Instruktor ds. plastyki - Barbara Deberna

Koło plastyczne powstało w 1998 r.. Instruktor pracuje z trzema grupami wiekowymi. Prowadzi zajęcia z zakresu kształtowania warsztatu plastycznego i rękodzieła artystycznego. Koło spełnia ważną rolę artystyczno-edukacyjną uzupełniając działalność szkół w rozwijaniu zainteresowań artystycznych. Pracownia jest inicjatorem i organizatorem różnorodnych akcji plastycznych i zajęć plenerowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Priorytetowym zadaniem pracowni jest proponowanie uczestnikom atrakcyjnych form zajęć. Uczestnicy tych zajęć to laureatami różnych konkursów o randze gminnej, powiatowej, wojewódzkiej, a nawet międzynarodowej.
Dzieci uczą się współpracy w grupie, akceptacji i szacunku wobec różnych upodobań i spojrzeń na rzeczywistość, nabywają umiejętność plastycznego przedstawiania świata, marzeń, nastrojów, wyobraźni i przeżywania uczuć.
Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i piątek. We wtorki zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Celem zajęć jest umożliwienie najmłodszym poznania różnych technik rysunkowych i malarskich, papieroplastyki, wykonywania prac z masy solnej, plasteliny, gliny itp.. Młodzież kształtuje i doskonali swój warsztat plastyczny, uczy się obserwacji natury, zasad kompozycji, perspektywy i doboru barw. Zajęcia rozwijają uzdolnienia plastyczne oraz uwrażliwiają na piękno dzieł artystycznych. 


KOŁO RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO DLA WSZYSTKICH

Instruktor ds. plastyki - Barbara Deberna

W piątki koło rękodzieła artystycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozwija zdolności manualne w miłej, przyjaznej atmosferze sprzyjającej pracy twórczej w różnych technikach i materiałach plastycznych nawiązujących do plastyki ludowo-obrzędowej. Czerpiąc z tradycji rzemiosła artystycznego tworzymy rzeźby i płaskorzeźby z masy papierowej, gipsu itp., haftujemy, tkamy makatki i gobeliny, wykonujemy makramy. Sztuka ludowa to zajęcia z zakresu warsztatów zdobnictwa bibułkowego, wycinanki ludowej, batiku, wykonywanie ozdób świątecznych i rekwizytów obrzędowych: masek, szopek, palm i pisanek wielkanocnych. 


AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

Prowadzenie - Barbara Deberna

"Akademia Przedszkolaka" to zabawy plastyczne z dziećmi poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych. Dzieci podczas pracy twórczej rozwijają swoje umiejętności manualne, udoskonalają zdolności, rozwijają fantazję, kształtują umiejętności wyrażania środkami plastycznymi. Działalność plastyczna dzieci stwarza szerokie pole do realizacji jego możliwości i pobudza do obrazowego wyrażania swoich odczuć. Do "Akademii Przedszkolaka" można przyprowadzać dzieci po uprzednim skontaktowaniu się z instruktorem. Zajęcia odbywają się w czwartki od godziny 10.00 do godziny 12.00. 

ZAJĘCIA WOKALNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Instruktor muzyczny - Joanna Krajewska

Zajęcia wokalne odbywają się w każdą środę. Na zajęciach dzieci i młodzież opanowuje i wykonuje naukę piosenek różnego repertuaru wokalnego w zależności od zainteresowań i predyspozycji młodych piosenkarzy (nauka piosenek patriotycznych, lat 70, 80, 90, piosenka aktorska, poezja śpiewana), uczy się pracy z mikrofonem, ruchu scenicznego, współtworzenia okolicznościowych programów muzyczno - wokalnych, bierze udział w przeglądach i festiwalach.

 

Sponsorzy

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury

i Biblioteka w Gromadce

ul. Szkolna 9

59-706 Gromadka

NIP: 612-18-60-992

tel. 75 738 23 48

tel. 75 738 23 96 (Biblioteka)


e-mail: gokibgromadka@onet.pl


Nr rachunku bankowego:

BS w Chojnowie - Oddział w Gromadce

63 8644 0000 0264 8839 2000 0010


Biblioteka czynna

od poniedziałku do piątku

w godz. 10.00 - 15.00

Klauzula informacyjna

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Polecamy: