Podsumowanie akcji z okazji Światowego Dnia Wody

Utworzono dnia 16.04.2024

W dniu 05.04.2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Gromadce odbyło się podsumowanie wspólnej akcji trzech instytucji z okazji Światowego Dnia Wody, przypadającego na dzień 22 marca. Inicjatorem tego wydarzenia była kierownik Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Oczyszczania w Gromadce pani Edyta Mioduszewska-Kidoń, która zaprosiła do współpracy Szkołę Podstawową w Gromadce wraz z przyszkolnym basenem krytym „Dolnośląski Delfinek”  oraz nasz Ośrodek Kultury.

Całe przedsięwzięcie zostało podzielone na trzy części: ZWKiO prowadziło na terenie swojego zakładu dni otwarte dla dzieci ze szkół i przedszkoli z naszej gminy, by zapoznać je z ciężką pracą, jaką niejednokrotnie wykonują pracownicy wodociągów. Szkoła Podstawowa w Gromadce na pływalni „Dolnośląski Delfinek”  w dniu 21.03.2024 r. połączyła obchody Pierwszego Dnia Wiosny z obchodami Dnia Wody i zorganizowała dla dzieci klas 4-8 ciekawe konkurencje pływackie pod czujnym okiem wuefistów, ratowników oraz pani kierownik  basenu Małgorzaty Kozińskiej. GOKiB w Gromadce ogłosił konkurs plastyczny pod tytułem „Wodę kochamy więc ją oszczędzamy”. W tej tematyce dostarczono nam 9 prac plastycznych, które podczas tego podsumowania zostały docenione i nagrodzone.

Na spotkaniu podsumowującym naszą wspólną akcję pojawili się laureaci konkursu plastycznego, laureaci zawodów pływackich wraz z wicedyrektorem Szkoły Podstawowej panią Gabrielą Bytner, kierownik pływalni "Dolnośląski Delfinek" pani Małgorzata Kozińska, oraz kierownik ZWKiO pani Edyta Mioduszewska Kidoń, która od początku tego spotkania poprowadziła ciekawy wykład na temat pracy ZWKiO w Gromadce wraz z pokazem slajdów z dni otwartych oraz prezentacją na temat oszczędzania wody. Jako druga głos zabrała pani Małgorzata Kozińska, która opowiedziała jak wyglądały zawody pływackie na basenie, przedstawiła listę zwycięzców i wręczyła nagrody. Na koniec dyrektor GOKiB pani Magdalena Adler nagrodziła dzieci konkursu plastycznego. Wszystkie prace zasłużyły na to by zostały docenione, a trzy z nich wyróżniono szczególnie. Na koniec wszyscy uczestnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek oraz butelkę wody, po czym mogli rozejść się do domów.

Sylwia Wróbel

Galeria - Podsumowanie akcji z okazji Światowego Dnia Wody