Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gromadce

Zbigniew Gałan

"Rysowanie jest dla mnie przyjemnością i jednocześnie narzędziem poznawania otaczającej rzeczywistości, jest przygodą z naturą i wyobraźnią...  

        Rysunek poszerza moje doświadczenie chwili, tworzy też nowe pytania coraz bardziej precyzyjne i daje odpowiedzi - jeśli się staram.
        Zaprojektowane przeze mnie obrazy, są moją najważniejszą pasją. Są to głównie ludzie w ujęciu realistycznym z domieszką “magii” - można powiedzieć realizm magiczny. To, czego brakuje mi w rzeczywistości, muszę poprostu dorysować. Ulubioną techniką jest dla mnie rysunek ołówkiem, ale próbuję również grafiki ręcznej tuszem.

     Fascynują mnie przygotowania tematu do powstania obrazu, polegające na wielu czynnościach np robienie zdjęć ludziom lub zwierzętom, wstępne szkice z wyobraźni i adaptacja materiału do projektu obrazu. Czerpać można z różnych źródeł, często jest to praca iście detektywistyczna, polegająca na tropieniu faktu, będącego gwiazdką z nieba lub skrzydłami anioła jakie zechcę narysować w określonej postaci. Taka twórczość pozwala mi się zrealizować jak nigdy dotąd wcześniej.
        Swoją działalność potraktowałem poważniej około 10 lat temu. Wcześniej rysowałem na potrzeby rodziny lub do szuflady. Wreszcie w 2011 r. zapytałem sam siebie, czy po tak długim okresie rozleniwienia warto jeszcze zaczynać? Czy stać mnie na wewnętrzną dyscyplinę, która według mnie jest wymogiem w sztuce? Odpowiedź przyszła dość szybko - jeśli nie spróbujesz to się nigdy nie dowiesz. Spróbowałem i po pierwszych pracach satysfakcja była tak duża jak po żadnej innej mojej działalności na przestrzeni ostatnich 20 lat. Poczułem zadowolenie małego chłopca, który kiedyś zaczynał rysować - zadowolenie, które towarzyszy mi do dziś.


9. Dolnośląski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej "Walor 2022" w Dzierżoniowie


Wernisaż artystyczny twórczości Zbigniewa Gałana - 14 czerwca 2015 r. Sala Lustrzana Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Gromadce


VII Dolnośląski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej "Walor 2016" w Dzierżoniowie


II Dolnośląski Konkurs Plastyczny dla Dorosłych "Podróż po wyobraźni"


Galeria prac Zbigniewa Gałana

Utworzono dnia 18.08.2022, 09:01

Facebook

                  

Sponsorzy

 

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury

i Biblioteka w Gromadce

ul. Szkolna 9

59-706 Gromadka

NIP: 612-18-60-992

tel. 75 738 23 48

tel. 75 738 23 96 (Biblioteka)


e-mail:

gokibgromadka@gokibgromadka.pl


Nr rachunku bankowego:

BS w Chojnowie - Oddział w Gromadce

63 8644 0000 0264 8839 2000 0010


BIBLIOTEKA

Biblioteka czynna:

poniedziałek, czwartek

godz. 11.00 - 18.00

wtorek, środa, piątek:

godz. 9.00 - 16.00

 

KATALOG ONLINE

Klauzula informacyjna

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Polecamy: